Kolejnym nabytkiem Stowarzyszenia z dotacji otrzymanych z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich jest kurs podstaw elektroniki „Ośla Łączka”.

Podzielony jest na 6 „lekcji” i kilkadziesiąt ćwiczeń (układów do samodzielnej konstrukcji). Dodatkowo zawiera dwie książki, przeprowadzające nas krok po kroku przez świat elektroniki. Każda z „lekcji” (zestaw) to kilkanaście elementów elektronicznych. Szerszy opis znajdziecie na stronie producenta (wystarczy wpisać w wyszukiwarce „Kurs Podstaw Elektroniki Ośla Łączka”).

Dlaczego właśnie ten zakup?

Powód 1: ze względu na przyszłe „misje” ARDiSu, każdy z członków aktywnie uczestniczących w życiu Stowarzyszenia powinien znać przynajmniej podstawy elektroniki. Wiąże się to z misją Stowarzyszenia (wynalazczością przede wszystkim) i całkiem konkretnymi planami – na przykład wysłaniem balonu kilkanaście-kilkadziesiąt kilometrów wzwyż. A taki obiekt latający musi posiadać „elektronikę”, żeby misja miała sens.

Powód 2: możliwość wykorzystania „Oślej Łączki” na warsztatach dla beneficjentów Stowarzyszenia. No cóż, kolejne prelekcje mają być coraz bardziej interaktywne i aktywizujące uczestników. Mamy nadzieję, że znajdziemy wielu chętnych na naukę podstaw elektroniki!

Inne powody? W tej chwili nie ma jeszcze innych powodów, ale nieokreślone plany przeprowadzania zajęć technicznych w przyszłości istnieją. Wszystko zależy od chęci Opolan (niezależnie od wieku) do uczestnictwa w takich cyklicznych warsztatach!

Reklamy

About ARDiS

ARDiS jest stowarzyszeniem naukowo-technicznym działającym w Opolu. Jeśli interesujesz się szeroko pojętą nauką i inżynierią, zapraszamy w nasze szeregi.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s